بیمه تکمیلی

انواع بیمه های تکمیلی و مراکز

این روزها بار مالی ایجاد شده در پروسه درمان به‌قدری خارج از حد توان برخی از بیماران و خانواده‌های آنان است که گاهی اوقات، حتی از سختی خود بیماری نیز پیشی گرفته و به معضل اصلی این افراد تبدیل می‌شود. بیمه تکمیلی در راستای کاهش همین بار روانی و اقتصادی تحمیل شده بر دوش بیماران و اطرافیان آن‌ها تشکیل شده و با عملکرد درخشان خود در طی سالهای اخیر توانسته به یکی از ارکان اصلی درمان در کشور تبدیل شود. در این مطلب شما را با ماهیت این بیمه کاربردی آشنا کرده و ضمن صحبت در رابطه انواع آن، شرایط بیمه تکمیلی و نحوه استفاده از آن را نیز شرح می‌دهیم.

بیمه تکمیلی که به‌عنوان تکمیل‌کننده بیمه‌های درمانی اصلی، به ارائه خدمات می‌پردازد، مبالغ بیشتر از سقف تعهدات بیمه‌های اصلی را تحت پوشش خود قرار داده و آن‌ها را پرداخت می‌کند. برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی، ابتدا باید تحت پوشش یکی از بیمه‌های درمانی اصلی قرار گرفته و سپس اقدامات لازم برای دریافت خدمات این نوع بیمه درمانی را انجام دهید

شرایط بیمه تکمیلی، مهم‌ترین موضوعی است که بعد از آشنایی با ماهیت این نوع بیمه باید در مورد آن صحبت کرده و به بررسی زوایای مختلف این موضوع بپردازیم. همان‌طور که در قسمت قبلی نیز اشاره نمودیم، اولین و مهم‌ترین شرط دریافت بیمه درمان تکمیلی، قرار داشتن تحت پوشش یکی از بیمه‌های اصلی درمانی است. بعد از داشتن این شرط اصلی، می‌توانید به سراغ دیگر شرایط بیمه تکمیلی رفته و نسبت به محقق نمودن آن‌ها اقدام نمایید.

در این روش، ابتدا به یکی از مراکز تحت پوشش بیمه تکمیلی مراجعه کرده و پس از دریافت خدمات پزشکی مورد نیاز، با هزینه شخصی خود، اسناد و مدارک لازم را به یکی از مراکز پرداخت خسارت تحویل داده و هزینه‌های مربوطه را دریافت می‌نمایید. اطلاع از مراکز تحت پوشش بیمه تکمیلی هر یک از شرکت‌های بیمه، با مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت‌ها و به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است.

برای استفاده از این روش، ابتدا با در دست‌داشتن گواهی پزشک خود، به یکی از نمایندگی‌های بیمه طرف قرارداد خود مراجعه کرده و معرفی‌نامه مورد نیاز خود را دریافت می‌نمایید. بعد از اخذ معرفی‌نامه می‌توانید، پروسه درمان خود را در هریک از مراکز تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی، آغاز نموده و از مزایای این بیمه استفاده نمایید.

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما